E Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

Elektronik ticaret ya da kısa adı ile e-ticaret internet kullanımının artması ile birlikte 1995 yılından bu yana hayatımızda olan bir hizmet stili olmaktadır. Genellikle e ticaret sitesi yapan firmalar tarafından hazırlanan bu siteler aracılığı ile ürün ve hizmetler online olarak müşterilere sunulmaktadır. E-ticaret siteleri üzerinden yapılan işlemler arasında üretim, tanıtım, satış, sigortalama, dağıtım ve ödemeler yapılmaktadır.

Neden E-Ticaret Sitesi Yaptırılmalıdır?

Günümüzde gün geçtikçe daha fazla artan firmaların sayısı gereği artan rekabet ortamı dolayısı ile e-ticaret siteleri son derece önemli bir konuma gelmiş bulunmaktadır. Ayrıca internet kullanımının artması da e-ticaret sitelerinin varlığını zorunlu kılmaktadır. Bu iki elemanın birleşmesi ile birlikte günümüzde ki her firma için e-ticaret siteleri zorunlu bir hale gelmiş bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı ile firmalar müşterilerine daha kolay ve interaktif bir şekilde ulaşabilmektedir.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmaları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-ticaret sitelerinin bu kadar çok yaygınlaşması ile birlikte bu hizmeti veren firmalar da yaygınlaşmış bulunmaktadır. Ancak en iyi e-ticaret sitesi yapan firmaları tespit edebilmek için göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise şu şekilde sıralanabilir:

Güvenlik: E-ticaret sitelerinin en büyük özelliği müşterilerinin birçok kişisel bilgisini bulundurması olmaktadır. Bu bilgilerin güvenliğini sağlamak ise bu tarzda ki sitelerin birinci önceliği olmalıdır. Bu sebeple e-ticaret sitesi paketi alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu güvenlik olmaktadır.

Performans: Son derece hızlı olan internet dünyasında ziyaretçilerin sayfada daha uzun süre kalmalarını sağlayan en önemli etkenlerden biri de performans olmaktadır. Seçeceğiniz e-ticaret sitesi yapan firmanın size bu özelliği sağlayabileceğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Seo: Firmaların satışlarını birinci dereceden etkileyen etmenlerin başında arama motorlarında ilk sayfada yer almak olmaktadır. Çünkü kullanıcılar çok nadir olarak 2. Ve daha sonraki sayfalara bakmaktadır. E-ticaret sitenizi üst sıralarda listelenmesini sağlayacak olan seo uygulamalarının da hizmeti aldığınızdan emin olmalısınız.

Gelişmiş Yazılım: E-ticaret tasarımı yapan firmaların verdikleri tablolar genel şablonları göstermektedir. Bu şablonların altında bulunan alt başlıklar ile görüşmek için mutlaka bir toplantı ayarlamanız gerekmektedir.

Tasarım: E-ticaret sitelerinin tasarımları mutlaka özgün ve kullanıcı dostu olmalıdır.

Kodlama: Sitenin gereksinimleri her geçen gün değişeceğinden yapılan kodlamalarında güncellenebilir ve geliştirilebilir özellikte olması gerekmektedir.

E-Ticaret Sitesi Tasarımı Ve Yazılımını Yaparken İzlenecek Yollar Nelerdir?

Öncelikle profesyonel ve özgün olmalıdır.

Mobil cihazlara uyumlu bir tasarıma sahip olmalıdır.

Filtreleme modülüne sahip olmalıdır.

Firmaların stoklarını yakından takip edebilmeleri için stok modülüne sahip olmalıdır.

Siparişlerin zamanında ve doğru bir şekilde gönderilmelerini sağlamak için sipariş modülü bulundurmalıdır.

İade, satış, gizlilik ve güvenli alışveriş ile ilgili sözleşmeleri barındırmalıdır.

Haber ve duyurular modülü

Güvenlik modülü

SSL ve 128 bit filtreleme modülü

Kupon ve hediye çeki modülü

Sınırsız ürün ve kategori ekleme

Üyelik ve üyelik takip sistemi

Kargo takibi